برگزاری جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار در بوشهر
سیرنگ: نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران اسفندماه به میزبانی استان بوشهر برگزار می‌شود.
كدخبر: id-6370
تاريخ: 2020-02-20 02:16:55

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست با اعضای ستاد برگزاری نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار با تأکید بر نقش مهم استفاده از برنامه‌های هنری در ابعاد دفاع مقدس اظهار داشت: تثبیت، حفظ و ارتقاء سطح آثار دفاع مقدس، اشعار و موسیقی حماسی یکی از کارهای بزرگ است.

به گزارش «سیرنگ»، نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه آواها و نواهای حماسی از صدر اسلام مطرح بوده خاطرنشان کرد: از دیرباز آواها و نواهای حماسی و آئینی خیلی مؤثر بوده و حتی در جنگ‌های صدر اسلام نیز وجود داشته است.

امام‌جمعه بوشهر با اشاره به ویژگی‌های یک کار حماسی فاخر تصریح کرد در کارهای فاخر، اشعار باید دارای محتوای خوب، آهنگ مناسب با هدف و رعایت مسائل شرعی باشد گفت: شعری که بر بال آن آهنگ به هدف برسد و این استراتژی یک کار فاخر موسیقیایی است.

صفایی بوشهری با اشاره به اینکه بعد از انقلاب کارهای بسیار فاخری در حوزه فعالیت‌های هنری صورت گرفته به برگزاری جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار پرداخت و اظهار داشت: این جشنواره یک کار ابتکاری با ارزشی است و خوب استانی نیز برای این جشنواره انتخاب شده چون در استان بوشهر از دیرباز بر حوزه شعر و اشعار آئینی، خوب کار شده و می‌‌تواند تأثیرگذاری خوبی هم بر استان و هم بر فضای ملی داشته باشد.

Thumbnail

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر هم با اشاره به برگزاری جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار افزود: نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران در 2 بخش رقابتی و غیررقابتی در روزهای 12، 13 و 14 اسفندماه به میزبانی استان بوشهر برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری شناسایی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار هنری ارزشمند در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و از خودگذشتگی را از اهداف برگزاری جشنواره یاد شده دانست و خاطرنشان کرد: بسط، تعمیق و ترویج هنر آوایی و آیینی با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت از اهداف برگزاری جشنواره آواها و نواهای ایثار است.

منبع: تسنیم