ساماندهی کانون‌های تبلیغاتی اولویت ارشاد دشتستان است
سیرنگ: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان گفت: ساماندهی فعالیت کانون‌های آگهی و تبلیغاتی با همراهی مسئولان این کانون‌ها در اولویت‌های اداره ارشاد این شهرستان است.
كدخبر: id-5972
تاريخ: 2019-01-07 10:37:04

به گزارش «سیرنگ» به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، محمدحسین زندویان در نشست ساماندهی کانون‌های آگهی و تبلیغاتی شهرستان دشتستان افزود: تمدید به موقع مجوزها، فعالیت کانون بر اساس رسته کاری، داشتن مکان مناسب با تأییدیه اماکن و نصب تابلو بر اساس دستورالعمل ثبت‌نام کانون‌ها از مهم‌ترین اقدام‌های هر کانون برای شکل‌گیری نظم اولیه است.

وی بیان کرد: تخطی هر کانون از قوانین و مقررات موجب معلق یا باطل شدن مجوزهای آن می‌شود.

کارشناس کانون‌های آگهی و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز گفت: هر کانون مجاز به انتخاب 2 رسته است و باید برابر با رسته‌های انتخاب شده فعالیت کند.

عبدالصمد دشتی اضافه کرد: کانون‌هایی که در بخش چاپ فعالیت دارند تا پایان سال جاری فرصت دارند اقدام به گرفتن مجوز چاپ دیجیتال کنند و در غیر این صورت پس از تاریخ یاد شده اجازه فعالیت چاپی در دفتر کانون تبلیغات ندارند.

وی یادآور شد: در برخی از کانون‌ها در حوزه چاپ و تبلیغات با برخی واحدهای صنفی از جمله عکاسی، تابلوسازی، کافی‌نت نیز تداخل صنفی ایجاد شده که همکاری کانون‌های تبلیغاتی جهت رفع این مشکل ضرورت دارد.

دشتی گفت: کانون‌هایی که رسته آنها رسانه محیطی است نیز باید مجوز و تائید طرح‌ها و کلمه‌های موجود در تبلیغات محیطی را از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنند.

تعداد 30 کانون آگهی و تبلیغات در شهرستان دشتستان فعال است.