اجرای کنسرت ها در گناوه مدیریت و نظارت شود
سیرنگ: امام‌جمعه گناوه گفت: با برگزاری کنسرت‌های قانونی و مجوز دار در این شهرستان مخالف نیستیم اما به دغدغه‌ای تبدیل شده که باید مدیریت و نظارت شود.
كدخبر: id-5967
تاريخ: 2019-01-07 09:40:45

به گزارش «سیرنگ» به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در فرمانداری افزود: کنسرت‌هایی که مجوز آنها توسط دستگاه‌های مرتبط صادر شده قانونی است و نمی‌شود جلوی آن را گرفت اما به نظارت و مدیریت نیاز دارد.

وی اظهار داشت: برای برطرف کردن دغدغه‌های فرهنگی از جمله کنسرت‌ها نباید احساسی عمل کنیم و در فضای مجازی بدون کارشناسی حرفی بزنیم بلکه باید راهکارهای عاقلانه و منطقی ارائه شود.

امام‌جمعه گناوه گفت: دین اسلام برای همه ابعاد زندگی انسان‌ها برنامه‌های مدونی تعریف کرده و هیچوقت مخالف نشاط و خوشحالی مردم با در نظر گرفتن ابزارهای صحیح نبوده و نیست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی گناوه بیان کرد: برای ترویج نشاط‌آفرینی در جامعه باید ارزش قائل شد اما حدود و ثغوری دارد که باید رعایت و دور از هرگونه ابتذال و با ارزش‌ها و موازین اسلامی مغایرت نداشته باشد.

رکنی حسینی افزود: همه مسئولان این شهرستان نسبت به مسائل فرهنگی بویژه اجرای کنسرت‌ها دغدغه دارند و با توجه به اینکه مردم استقبال می‌کنند باید به سمت و سویی حرکت کنیم که نقش هدایتگری، ارشاد و نظارت بر چنین برنامه‌هایی داشته باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شورای فرهنگ عمومی نهاد مقدسی است که پشتوانه قانونی دارد، باید تمامی اعضا در نشست‌های آن حاضر و از نقطه نظرات آنان استفاده شود.

امام‌جمعه گناوه گفت: همه دغدغه‌های این شهرستان تنها کنسرت نیست و آسیب و ناهنجاری اجتماعی در شهر نظیر برگزاری برخی مراسم عروسی وجود دارد که بیشتر از کنسرت است.

وی افزود: در برگزاری برنامه‌های شاد بویژه کنسرت در هر زمانی که نزدیک به مناسبت‌های خاص نظیر ایام سوگواری و شهادت ائمه اطهار (ع) است باید متولیان امر پرهیز کنند.

Thumbnail

فرماندار گناوه با بیان اینکه ما مسئولان به مسائل فرهنگی همانند دیگر اقشار جامعه دغدغه داریم و احساس مسئولیت بیشتری می‌کنیم، گفت: نشاط اجتماعی در برهه کنونی لازمه جامعه است اما در صورتی که باعث بی‌بندوباری شود، مخالف هستیم.

سید علی پاک‌نژاد افزود: در برپایی کنسرت‌ها باید شئونات اسلامی رعایت و در دستور کار متولیان باشد و در صورتی که پایبندی به آن نباشند در لیست سیاه قرار گرفته و به آنان اجازه اجرای برنامه داده نمی‌شود.

هادی عرب زاده رئیس شورای هیئت‌های مذهبی گناوه گفت: این شورا با اجرای کنسرت به هیچ وجه مخالف نیست اما باید چارچوب‌ها و شئونات اسلامی رعایت شود.

در این نشست چند تن از اعضای شورای فرهنگ عمومی نسبت به مسائل فرهنگی شهر به اظهارنظر پرداختند و برگزاری کنسرت را با رعایت شئونات اسلامی و نظارت و مدیریت متولیان امر را خواستار شدند.