وضعیت کتاب‌خوانی در استان بوشهر خوب نیست
سیرنگ: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر با تاکید بر لزوم تقویت فرهنگ مطالعه گفت: وضعیت کتاب‌خوانی در استان بوشهر خوب نیست.
كدخبر: id-5950
تاريخ: 2018-12-24 09:50:44

عباس برزگر زاده در نشست هماهنگی ستاد برگزاری سیزدهمین نمایشگاه استان بوشهر اظهار داشت: به منظور ترویج فرهنگ کتاب خوانی در سطح استان برنامه‌های خوبی را در دست اجرا داریم.

به گزارش «سیرنگ»، وی از برگزاری سیزدهمین نمایشگاه استانی کتاب در محل نمایشگاه بین‌المللی بوشهر خبر داد و اضافه کرد: این نمایشگاه دهم تا پانزدهم بهمن‌ماه برگزار می‌شود و تلاش داریم که با کیفیت بالایی ارائه شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر از اهداف برپایی این نمایشگاه به ترویج فرهنگ کتاب خوانی و حمایت از ناشران و نویسندگان اشاره کرد و خواستار هماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط و انجام تبلیغات لازم برای هرچه بهتر برگزار کردن نمایشگاه شد.

وی با بیان اینکه کتاب و کتاب خوانی در جامعه از اقبال خوبی برخوردار نیست تصریح کرد: باید درمان اساسی در جامعه صورت گیرد و فرهنگ کتاب خوانی در جامعه احیا شود.

برزگرزاده تصریح کرد: در حال حاضر استفاده مناسبی از کتابخانه‌های عمومی نمی‌شود که گسترش فضای مجازی، تغییر ارزش‌ها و مدیریت‌های غیر علمی از عوامل این بی‌رغبتی نسبت به کتاب است.

وی با اشاره به اینکه امروز از لحاظ کمیت دانش آموزان و دانشجویان در جایگاه مناسبی قرار داریم افزود: از لحاظ علمی و دانشی در شرایط خوبی نیستیم و دانشجویان به جای تحقیق و مطالعه خود را به تهیه جزوه محدود کرده‌اند.

منبع: مهر