جشنواره موسیقی کیش برگزار می‌شود
سیرنگ: مسئول انجمن موسیقی استان بوشهر گفت: نخستین جشنواره موسیقی کیش فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت‌های موسیقی و هنرمندان استان بوشهر در کشور است.
كدخبر: id-5839
تاريخ: 2018-10-24 11:39:59

بهرنگ حکیمی پور مسئول انجمن موسیقی استان بوشهر در گفتگو با سیرنگ در این خصوص اظهار داشت: نخستین جشنواره کیش با هدف گسترش فرهنگ ایران زمین و صیانت فرهنگی و ارتقا موسیقی فاخر و کشف هنرمندان جوان برگزار می‌شود.

وی افزود: «توصیف خلیج فارس»، «توصیف جزیره کیش»، «ترانه‌ها و آواهای ایران زمین» و «پیام صلح» از موضوع‌های اعلام این جشنواره است در سه بخش شامل گروه نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی (آقایان و بانوان)، بخش ویژه بر اساس محورهای جشنواره (موسیقی با کلام در قالب ارکستر موسیقی کلاسیک ایرانی –ارکسترال) و بخش ویژه بر اساس «ترانه‌ها و آواهای ایران زمین» برگزار می‌شود.

حکیمی  پور یادآور شد: هنرمندان موسیقی استان بوشهر می‌توانند در بخش‌های «توصیف خلیج فارس» و «ترانه‌ها و آواهای ایران زمین» با توجه به غنای موسیقیایی و فرهنگی استان بوشهر حضور پر رنگی داشته باشند و استعداد و توانایی موسیقیایی خود و استان بوشهر را به کشور معرفی نمایند.

وی با تأکید بر اینکه جشنواره موسیقی کیش فرصتی مناسب برای هنر موسیقی استان بوشهر است، گفت: انجمن موسیقی استان بوشهر آمادگی ارائه مشاوره و راهنمایی به هنرمندان و گروه‌های موسیقی استان بوشهر برای حضور موفق در این جشنواره را دارد.

مسئول انجمن موسیقی استان بوشهر با اشاره به اینکه لوح فشرده تصویری آثار متقاضی باید به‌ صورت VCD یا DVD با کیفیت مطلوب و بدون افکت صوتی و تزئینات استودیویی به دبیرخانه جشنواره ارسال شود خاطرنشان کرد: در بخش گروه نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی تعداد اعضای گروه نباید از 4 نفر کمتر و از 8 نفر بیشتر باشد در بخش ویژه موسیقی با کلام آثار باید متناسب با یکی از محورهای اعلام‌ شده باشد که به‌صورت موسیقی کلاسیک ایرانی و ارکسترال تنظیم و اجرا شود و در بخش ویژه «ترانه‌ها و آواهای ایران زمین» آثار ارسالی باید بر اساس آواها و ترانه‌های لالایی مناطق مختلف ایران باشد و می‌تواند به‌صورت موسیقی کلاسیک ایرانی و ارکسترال تنظیم و اجرا شود.

حکیمی پور اظهار داشت: فرایند ثبت‌نام در بخش‌های مختلف رقابتی جشنواره در دو مرحله ثبت‌نام در سایت جشنواره و ارسال آثار از طریق پست به نشانی دبیرخانه صورت می‌گیرد و تا زمانی که آثار به دبیرخانه نرسد ثبت‌نام قطعی محسوب نمی‌شود.

Thumbnail

وی یادآور شد: اطلاع‌رسانی در خصوص اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به جشنواره و مراحل مختلف برگزاری آن از طریق پایگاه رسمی جشنواره به‌ نشانی www.art.kish.ir اعلام می‌شود و علاقمندان می‌توانند از این طریق با دبیرخانه جشنواره در ارتباط باشند.

حکیمی پور با در پایان خاطرنشان کرد: هنرمندان موسیقی استان بوشهر می‌توانند تا 30 آبان ماه آثار خود را به جشنواره موسیقی کیش ارسال نمایند و اختتامیه جشنواره بهمن‌ماه برگزار می‌شود.