زمان برگزاری جشنواره نمایش عروسکی بوشهر اعلام شد
سیرنگ: مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر گفت: هجدهمین جشنواره استانی نمایش عروسکی این استان بهمن امسال در بوشهر برگزار می شود.
كدخبر: id-5837
تاريخ: 2018-10-24 08:30:33

زهره عالی‌نسب افزود: نمایش عروسکی شیوه‌ای خلاقانه برای تجسم افکار، احساسات و عواطف کودکان و مبنایی برای کار متخصصان روانشناسی در زمینه بهداشت روانی کودکان و پیشگیری از آشفتگی‌های روانی آنان است.

به گزارش «سیرنگ»، وی اظهار داشت: تماشای نقش‌ها و شخصیت‌های مختلف مثبت و منفی یک نمایش عروسکی در زندگی کودکان نقشی حساس و مهم در کسب مهارت‌های اجتماعی آنان از جمله چگونگی ابراز احساسات، عواطف و کنترل آنها دارد.

این مقام مسئول بیان کرد: نمایش‌ها بیشتر ابزاری تعلیمی برای آموزش اصول و قواعد اخلاق شهروندی، کمک به رشد اعتماد به نفس بچه‌ها و بالا بردن توانایی آنها برای حل مشکلات به حساب می‌آید.

عالی‌نسب افزود: هجدهمین جشنواره استانی نمایش عروسکی با رویکرد توجه به عنصر نوآوری و شگفتی به عنوان ویژگی نمایش عروسکی و توجه مربیان هنری و فرهنگی کانون و مخاطبان آزاد به هنر نمایش و توجه ویژه به ساختار درست و منسجم آثار نمایشی تولید شده در مراکز فرهنگی هنری کانون استان برگزار می‌شود.

Thumbnail

عالی‌نسب گفت: هجدهمین جشنواره استانی نمایش عروسکی در سه بخش اعضا، مربیان و آزاد اجرا و برگزارکنندگان جشنواره پذیرای طرح و ایده‌های اجرایی و ارسالی بر اساس شیوه‌های گوناگون نمایش عروسکی خواهند بود.

وی بیان کرد: درخواست کنندگان ضروری است طرح نمایشی یا نمایشنامه کامل، ایده اجرایی، طرح عروسک‌ها و اسکیس صحنه خود را تا تاریخ 15 بهمن‌ماه 1397 به دبیرخانه ستاد برگزاری هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی استان بوشهر ارسال کنند.