«دام» هنرمند بوشهری در جشنواره فیلم کوتاه تهران
سیرنگ: فیلم کوتاه «دام» به کارگردانی داریوش غذبانی به سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران راه یافت.
كدخبر: id-5832
تاريخ: 2018-10-20 13:47:52

داریوش غذبانی در خصوص فیلم «دام» اظهار داشت: چندی پیش یک فیلم کوتاه ۱۲ دقیقه‌ای با عنوان «دام» ساختم که درباره داستان زندگی ۲ زنی است که در عراق زندگی و از خانه و فرزندان خود در برابر نیروهای تکفیری دفاع می‌کنند از همین رو واکنش‌های این ۲ را در طول فیلم می‌بینیم.

به گزارش «سیرنگ»، وی خاطرنشان کرد: من پیش از این قصه‌ای درباره جنگ ایران و عراق داشتم که تصمیم گرفتم آن را به روز کنم بر همین اساس از دل آن قصه، داستان فیلم «دام» شکل گرفت که بحث روز جامعه است.

این کارگردان سینما با بیان اینکه «دام» در خانه فیلم داستانی انقلاب اسلامی ساخته شده است، خاطرنشان کرد: آثاری مانند فیلم کوتاه «دام» قصه روز جامعه و اتفاقات خاورمیانه را به تصویر می‌کشند و ساخت چنین فیلم‌هایی مهم است.

غذبانی یادآور شد: فیلم کوتاه «دام» در بخش مسابقه سینمای ایران پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» نیز حضور دارد.

یادآوری می شود محمدرضا مهیمنیان نژاد (فیلمبردار)، حسن شبانکاره (صدابردار و صداگذاری)، آرش خزایی (تدوین)، حسین عالی نژاد (طراحی صحنه)، هدا نوری زاده (طراحی لباس)، بهنام پورشکیبا (پوستر و تیزر)، لیلا بارگاهی، ماندانا احمدی و یوسف یزدانی (بازیگر) در ساخت این اثر همکاری داشته‌اند.

داریوش غذبانی فیلم‌ساز و کارگردان بوشهری متولد شهریورماه 1354 و فارغ‌التحصیل دانشگاه سینما و تئاتر سوره اصفهان است.

این هنرمند تاکنون 15 فیلم کوتاه همچون «حنانه»، «مردان آفتاب»، «امید»، «وصال»، «تنفس مصنوعی»، «آن شب» و فیلم بلند سینمایی «خماری»، در مقام کارگردانی ساخته است و در فیلم «آن سه» به عنوان بازیگر در کارنامه هنری وی دیده می شود و برای آثار خود موفق به دریافت جوایز متعدد شده است.