معرفی هیئت انتخاب آثار جشنواره تئاتر استانی بوشهر
سیرنگ: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهردر احکامی جداگانه حیدر مظفری، میترا خواجه ییان و شاهین بهرام نژاد را به عنوان هیئت انتخاب سی امین جشنواره تئاتر استانی بوشهر منصوب کرد.
كدخبر: id-5800
تاريخ: 2018-10-08 08:10:35

به گزارش «سیرنگ» به نقل از ایران تئاتر، در کنار این ترکیب‌، محمد لطفی‌، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر‌ و عضو شورای نظارت بر تئاتر استان به عنوان ناظر این هیئت را همراهی می‌کند.

حیدر مظفری

کارگردان، مدرس دانشگاه، کارشناس ارشد ادبیات نمایشی، دکترای فلسفه تعلیم و تربیت

مظفری در کارنامه تئاتری‌اش، کارگردانی آثاری همچون «هزار توی هزار»، «مگه ما آدم نیستیم»، «آژدهاک»، «هشتمین سفر سندباد»، «سم های لعنتی»، «مجلس قربانی سنمار»، «گربه و موش» و «تیترون» را دارد و از منظر آماری یکی از پرافتخارترین کارگردانان ادوار مختلف جشنواره های تئاتر استانی است.

حیدر مظفری با آثارش در جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر فجر، ایران‌زمین، طنز اصفهان، جشنواره متعدد منطقه‌ای حضور داشته و موفق به کسب افتخار شده است.

شاهین بهرام نژاد

بازیگر، مدرس دانشگاه و کارشناس ارشد ادبیات نمایشی

در کارنامه هنری شاهین بهرام نژاد بازی در آثاری همچون «بند»، «محله»، «هشتمین سفر سندباد»، «آلبوم خاطرات»، «قاصدهای آسمانی»، «مهلت»، «پناهگاه ابدی» و... دیده می‌شود.

این هنرمند در چند فیلم سینمایی نظیر «مروا» و «بازگشت» نیز بازی کرده است.

بهرام نژاد تهیه کننده رسمی صداوسیما است و نگارش، بازی و کارگردانی بیش از هزار نمایش رادیویی در کارنامه‌اش دیده می‌شود. او در جشنواره‌های مختلف (تئاتر، تولیدات رادیو و تلویزیون و...) به عنوان شرکت کننده و داور حضور داشته و موفق به کسب افتخارات متعدد شده است.

میترا خواجه ئیان

بازیگر، مدرس دانشگاه و کارشناس ارشد کارگردانی

در کارنامه هنری این هنرمند بازی در نمایش‌های‌ «خانه تلخ»، «دو خط موازی»، «تک سوار»، «قصیده بلند باران»، «مسافران کوفه»، «عشیق»، «با شب دریا موج» و کارگردانی نمایش های «هاله»، «باشب دریا موج»، «دعوت»، «محدوده» و بازی در تله تئاترهای: «کشتی نوح»، «داستان ناتمام و نافرجام»، «روبه دریا»، «پیوند سبز» و بازی در فیلم های سینمایی: «سحرگاه پیروزی»، «زندان زنان»، «دفتری از آسمان» و... بازی در سریال های تلویزیونی «یوسف پیامبر»، «حجر بن عدی» و... دیده می شود.

این بانوی هنرمند همچنین داور جشنواره های متعدد تئاتری و انتشار مقالات متعدد پژوهشی بوده است.

محمد لطفی

نمایشنامه‌نویس، کارگردان و عضو شورای نظارت بر تئاتر استان

لطفی نویسنده نمایشنامه‌های «برگستوان»، «هودج»، «آفره»، «مسجد در انتظار»، «حماسه بندر»، «مغیب»، «بنات النعش»، «نیتوک سرباز»، «درشکهف» و ... بوده است.

براساس این گزارش، مرحله بازبینی سی‌امین جشنواره تئاتر استانی‌ هفدهم مهرماه آغاز می شود و 31 نمایش در این مرحله حضور دارند.