اجرای بزرگترین نقاشی‌های دیواری استان در برازجان
سیرنگ: بزرگترین نقاشی‌های دیواری استان بوشهر با موضوع شهدا توسط علی بحرینی هنرمند دشتستانی در برازجان اجرا شد.
كدخبر: id-5752
تاريخ: 2018-09-02 19:27:34

علی بحرینی در گفتگو با سیرنگ با اعلام این خبر اظهار داشت: پروژه نقاشی تصاویر شهدا روی دیوار بلندترین بناهای برازجان از سال گذشته به سفارش شهرداری این شهر با ترسیم تمثال شهید احمد اسدی در خرداد 96 آغاز شده است.

به گزارش «سیرنگ»، این هنرمند نقاشی گفت: با استقبال و درخواست عمومی برای ادامه پروژه نقاشی تمثال برادران شهید حاجی باقری فرد روی ساختمانی 10 طبقه در خیابان 50 متری برازجان در ابعاد 15*26 انجام شده که بزرگترین نقاشی دیوار در استان بوشهر است.

وی بیان کرد: نقاشی تصاویر شهیدان محمد نوربخش و غلامرضا جوان از شهدای دفاع مقدس در خیابان فردوسی برازجان خرداد 97 به سفارش شهرداری برازجان اجرا شد.

این هنرمند نقاش هم استانی با اشاره به اینکه نقاشی تمثال شهید غلامحسین کرامت از دیگر آثار اجرا شده‌ی این پروژه است، خاطرنشان کرد: تمامی آثار از بزرگترین آثار نقاشی دیواری در سطح استان هستند و تمامی آثار از تکنیک‌های نوین برای افزایش جذابیت بهره گرفته‌ایم.

بحرینی درباره محاسن نقاشی دیواری نسبت به بنر گفت: برای دوام و ماندگاری بیشتر آثار از رنگ ماشین استفاده شده که عمر حداقل 6 ساله آثار تضمین شده است اما بنر در شرایط یکسان با محیطی که نقاشی‌ها اجرا شده‌اند حداکثر 6 ماه کارایی دارند و نصب و نگهداری آن مشکل و در برابر شرایط محیطی مانند باد آسیب‌پذیر است.

وی در خصوص تأثیر این آثار هنری در جامعه اظهار داشت: عزت و استقلال امروز ایران مدیون خون شهدا است و ترویج فرهنگ شهادت در افزایش فضای معنویت در جامعه مؤثر است و می‌تواند پیام‌های ارزشمندی را به مخاطب منتقل کند.

این هنرمند یادآور شد: پیشنهاد اجرای نقاشی دیواری سرداران شهید هر شهر روی بلندترین ساختمان آن شهر به کنگره سرداران و شهدای استان بوشهر ارائه شده و امیدوار هستیم با آن موافقت شود زیرا شایسته است با اجرای تصاویر سرداران عزتمند استان، شهرهای استان را به سمبل موزه شهر شهدا تبدیل  کنیم.

بحرینی تأکید کرد: در زمینه خلق اثر نقاشی با موضوع شهدا و دفاع مقدس تاکنون فعالیت اندکی انجام شده است و حمایت بیشتر مسئولین نهادهای مختلف می‌تواند در افزایش انگیزه هنرمندان نقاش و خلق آثار فاخر مؤثر باشد.

Thumbnail

Thumbnail

نقاشی تمثال «برادران شهید حاجی باقری فرد» بزرگترین نقاشی دیواری استان بوشهر

Thumbnail

Thumbnail

Thumbnail